Kapak Açılması

Kapak Açılması

Cihazların dış kurularının açılma girişimleri cihaz tarafından tespit edilir ve veri merkezine bildirilir.

Acil Durum Bildirimi

Acil Durum Bildirimi

Her cihazda acil durum/panik butonu bulunmaktadır. Acil durum butonuna art arda birkaç sefer basılması ile cihaz bu durumu veri merkezine bildirir. Veri merkezi acil durum tespitlerinde planlanmış işletme prosedürlerine göre işlemleri yerine getirir.

Acil Durum Bildirimi

Harici Enerjinin Kesilmesi

Bu özellik sadece araç takip modunda çalışan T6 modeli için geçerlidir. Araç takip modunda çalışan T6 cihazı araçtan aldığı harici enerjisinin kesilmesi durumunda veri merkezine bildirimde bulunarak araca yapılmak üzere olan muhtemel müdahalelerin anlık öğrenilmesini sağlar.

Acil Durum Bildirimi

Kontak Kapalı Hareket

Bu özellik sadece araç takip modunda çalışan T6 modeli için geçerlidir. Araç takip modunda çalışan T6 cihazı aracın kontağı açılmadığı halde araçta hareket tespit edilirse veri merkezine bildirir ve aracın kontağı açılmasa da hareketli olduğu sürece takip fonksiyonlarını yerine getirir.

Acil Durum Bildirimi

İzinsiz Kullanım

Bu özellik sadece araç takip modunda çalışan T6 modeli için geçerlidir. Araç takip modunda çalışan T6 cihazı ile birlikte sürücü tanıma donanımı kullanmayı gerektirir. İzinsiz kullanım alarmı, araç sürücüsü olarak tanımlanmayan bir kullanıcının sürücü tanıtma kartı okutması veya sürücü tanıtma kartı okutmadan aracı çalıştırması veya çalıştırma girişiminde bulunması durumunda üretilir ve veri merkezine bildirilir.

Acil Durum Bildirimi

Sim Kartın Sökülmesi

Tüm takip ciha zları içerisindeki GSM M2M hattı ile veri merkezine bilgi göndermektedir. Bu kartın olmaması veri gönderimini engeller ve cihaz veri merkezi ile bağlantı kuramaz. Kullanıcı müdahalesi ile GSM M2M hattının cihaz üzerinden sökülmesi durumu cihaz tarafından tespit edilir ve veri merkezine bildirilir.

SMS ve E-POSTA BİLDİRİMLERİ

TekTakip, takip donanımları veya sistem tarafından üretilen veya tespit edilen alarm ve ihlalleri tanımlı kullanıcılara anlık olarak bildirim yapabilecek teknik özellikleri içeriğinde barındırmaktadır. Sistem tarafından tespit edilen alarm veya ihlal kullanıcıların rahatlıkla tanımlayabilecekleri GSM numaralarına SMS olarak, E-Posta adreslerine mail olarak iletilebileceği gibi TekTakip mobil uygulamasından da alınabilmektedir. Anlık bildirimlerin dışında günlük haftalık veya aylık kapasite kullanım raporlarının tanımlı kullanıcılara iletilmesi görevlerini de yerine getirebilmektedir.

SMS ve E-POSTA BİLDİRİMLERİ

TekTakip, takip donanımları veya sistem tarafından üretilen veya tespit edilen alarm ve ihlalleri tanımlı kullanıcılara anlık olarak bildirim yapabilecek teknik özellikleri içeriğinde barındırmaktadır. Sistem tarafından tespit edilen alarm veya ihlal kullanıcıların rahatlıkla tanımlayabilecekleri GSM numaralarına SMS olarak, E-Posta adreslerine mail olarak iletilebileceği gibi TekTakip mobil uygulamasından da alınabilmektedir. Anlık bildirimlerin dışında günlük haftalık veya aylık kapasite kullanım raporlarının tanımlı kullanıcılara iletilmesi görevlerini de yerine getirebilmektedir.,

 

 

 

 

 

TAKİP DONANIMLARI

Takip cihazı denildiğinde ilk akla gelen araçların takip edilmesi için üretilmiş olan donanımlardır. TekTakip ürün ailesinde ise araçların takip edilmesi için gerekli teknik yeterliliklere sahip donanımların dışında üzerinde enerji bulunmayan hareketli her şeyin verimli ve kesintisiz takibi için gerekli ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Özellikle mobil kullanım için geliştirilen donanımlar yüksek hassasiyet ve düşük enerji tüketimi ile verimli ve kesintisiz takip hizmeti sunmaktadır.